Pro rok 2013 přišla Kawasaki se zcela novým motocyklem Ninja 300, který nahrazuje doposud nabízený model Ninja 250.

Modernizovaný zevnějšek je inspirován "dospělými" supersporty ZX-10R a ZX-6R. Kawasaki Ninja 300 Vodou chlazený řadový dvouválec o objemu 296 ccm nabízí pěkných 29 kW (40 k) v 11 000 otáčkách a kroutící moment 27 Nm o tisíc otáček dříve.
Osmiventilový agregát s rozvodem DOHC má s předchozí dvěstěpadesátkou shodné vrtání 62 mm, zdvih se prodloužil o necelých 8 mm na celkových 49. To s sebou pravděpodobně přineslo větší vibrace, které má eliminovat vyvažovací hřídel a nové silentbloky. Zvětšit se musely také sací ventily, písty jsou naopak kratší a lehčí, takže motor půjde rychleji do otáček.

Kawasaki Ninja 300 Systém vstřikování paliva je stejně jako u větších supersportů Kawasaki vybaven dvojitými škrtícími klapkami, které se starají o plynulejší průběh výkonu a lepší účinnost spalování. Obě klapky mají ve srovnání s dvěstěpadesátkou větší průměr. Raritou v této kubatuře je antihopingová spojka, která kromě hlídání zadního kola při agresivním podřazování proti zablokování plní zároveň asistenční funkci a pomáhá snadnější obsluze páčky.

V souvislosti s použitím výkonnějšího motoru byl v oblasti pod nádrží posílen Kawasakitrubkový rám. Úpravy podsedlovky si vyžádalo použití širší zadní pneumatiky. 37mm přední vidlice má vylepšené tlumení, zatímco zadní centrál Uni-Trak na kyvce obdélníkového průřezu zůstal beze změny, včetně pětistupňového nastavení předpětí pružiny.

Přední zubatý kotouč má proti 250 větší průměr a brzdí jej Kawasaki Ninja 300dvoupístkový třmen, vzadu je stále 220mm disk, také osazený dvoupístkem. V nabídce bude také verze s ABS. Design nových ráfků se nechal inspirovat hypersportem ZZR1400, přičemž šířka zadní pneumatiky narostla na 140 mm.
V celé řadě detailů se od předchozího modelu liší vzhled kapotáže, blinkrů, světel, sedla i stupaček. S nárůstem výkonu se mírně změnila i ergonomie, která posouvá váhu jezdce víc dopředu. K dospělým supersportům malou Ninju přibližuje i design nové přístrojovky.